Podvodnice okrádají seniorky, policie prosí o pomoc

Ilustrační foto: archiv

BEROUNSKO – Během jednoho týdne řeší berounští policisté už druhý případ okradené seniory přímo na ulici. Viníkem vždy byla žena snědé pleti, která nabízela údajně značkové parfémy.

Scénář obou případů je velmi podobný. V prvním si 14. dubna před 10 hodinou dopoledne u Plzeňské brány v Berouně podvodnice vyhlédla 86letou seniorku a začala jí nabízet parfémy. Protože ji starší žena už jednou potkala a chtěla se jí zbavit, nabídla jí za parfém stokorunu. Když vytáhla peněženku, zlodějka jí z ní vytrhla dva tisíce korun, do kabelky hodila parfém a utekla. Zlodějka měla mezi 40 a 50 lety, byla menší zavalité postavy s krátce střiženými „rozčepýřenými“ vlasy.

Ke druhému případu došlo 20. dubna v Králově Dvoře u Penny Marketu krátce před 9 hodinou ráno. Tentokrát se jiná žena snědé pleti zaměřila na 80letou seniorku a také jí nabízela parfémy, které vydávala za značkové. Během přemlouvání ke koupi vytáhla z kabelky starší ženy peněženku, vzala z ní dvoutisícikorunu a vrátila ji zpět. Incidentu si všiml náhodný svědek, který se podvodnici snažil zastavit a donutit ji, aby peníze vrátila. Ta ale ztropila „hysterickou“ scénu. Na pomoc jí přispěchal zřejmě spolupachatel a oba odjeli autem Opel Vectra lahvově zelené barvy se slovenskou registrační známkou. Zlodějka hovořila zřejmě napůl česky a slovensky s romským přízvukem. Byla zhruba 170 cm vysoká s krátce střiženými odbarvenými blond vlasy.

Policisté varují zejména starší lidi, aby si dávali na tyto podvodníky pozor: „Nikdy od nich žádné zboží nekupujte.“ A prosí veřejnost o pomoc. Pokud někde narazí na podobné „prodejce parfémů“, ať ihned volají na linku 158. Kdyby měl kdokoliv informace k totožnosti daných osob, může využít také linku na berounské obvodní oddělení 974 872 700. Falešní obchodníci se mohou pohybovat i v dalších okresech.

(red)