Berounské nádraží otevře dvě provizorní nástupiště

Ilustrační foto: ČD

Pokud za dva dny zavítáte na vlakové nádraží v Berouně, narazíte už na rekonstrukci podchodu a dvou nástupišť. Potrvá i přes letní prázdniny a skončí krátce před začátkem školního roku.

Tyto stavební práce jsou součástí optimalizace trati Beroun – Králův Dvůr. Zahájí se 19. dubna a omezí přístup cestujících na nástupiště. Po dobu čtyř měsíců, konkrétně až do 15. srpna, nebude možné využívat podchod z výpravní budovy na 1. a 2. nástupiště (obě projdou opravou).

Po dobu rekonstrukce budou fungovat dvě provizorní nástupiště, přechod přes koleje a náhradní trasa s rampou vně budovy. Cestující se dostanou na 3. nástupiště a dvě nová provizorní nástupiště po přechodu, který pohlídá zaměstnanec Správy železniční dopravní cesty.

Rekonstrukce 5,7 kilometrů z Berouna do Králova Dvora vyjde na 2,2 miliardy korun. Ze 75 procent je financovaná z evropského programu “Nástroj pro propojení Evropy” a vedle celkové modernizace železniční stanice Beroun obsahuje také zvýšení traťové rychlosti a modernizaci zabezpečovacího zařízení.

(pan)