Mykologická exkurze 3. září

Mykologická exkurze 3. záříSpráva CHKO Český kras a Centrum ekologického výzkumu ve Svatém Janu pod Skalou zvou na mykologickou exkurzi na vrch Voskop u Suchomast.

Sraz:
Suchomasty, autobusová zastávka, 3.9.2011 v 10:15 hodin. Příjezd autobusu linky C14 od Berouna v 10:11 (Odjezdy z Berouna: Beroun aut. st. – 9:40; Beroun, U černého koně – 9:43; Beroun, Plzeňka – 9:45). Automobily je možno zaparkovat na placeném parkovišti u Koněpruských jeskyní a pěšky dorazit k vyústění silnice Koněprusy – Bykoš z lesa, tj. na jižní okraj Voskopu. Zde se nachází závora uzavírající účelovou komunikaci vedoucí do Velkolomu Čertovy schody. Možnost připojit se k exkurzi bude na tomto místě cca v 10:45.

Trasa:
Ze Suchomast vyrazíme po silnici směrem ke Koněpruským jeskyním, na okraj lesního komplexu vrchu Voskop, kde proběhne vlastní exkurze již mimo cesty. Zpáteční autobus linky C14 odjíždí zTmaně v 15:15 a poté až v 19:18. Možno zvolit i zpáteční odjezd ze Suchomast v 13:00, nebo 19:14. Účastníci, kteří se budou vracet autobusem, si mohou vybrat pouze z těchto omezených sobotních spojů.

Exkurzi vede PhDr. Rostislav Fellner, CSc. Přítomni budou také botanik Správy CHKO Český kras Mgr. Tomáš Tichý a lesník Správy Josef Mottl. V rámci exkurze bude tedy možnost seznámit se s rostlinami a lesy nově vyhlašované Přírodní rezervace Na Voskopě.