Muzikál má nového císaře, Václava Vydru

Muzikál má nového císaře, Václava VydruPoberounský muzikál noc na Karlštejně vstupuje do osmé sezony, premiéra se odbude – jako vždy – na nádvoří zámku v Dobřichovicích.

V roce 2006 se na nádvoří dobřichovického zámku poprvé hrál původní muzikál Noc na Karlštejně. Od té doby jej po celé republice vidělo bezmála třicet tisíc diváků. Premiéra nové, už osmé sezony se bude 31. května opět odbývat v Dobřichovicích.

V roli císaře Karla IV. se poprvé představí populární herec Václav Vydra. Sedm let po sobě exceloval v roli Otce Vlasti skvělý Vladimír Čech. Původně měl hrát i letos, jenomže jeho vážná nemoc byla proti. Zastoupí jej tedy další skvělý herec – Václav Vydra. Ten se divákům představí hned v letošní premiéře – 31. 5. na nádvoří dobřichovického zámku. O den později, 1. 6. bude na scéně císařovnu Elišku vášnivě líbat druhý »císař«, ministr zemědělství Petr Bendl.

Diváci se ale samozřejmě mohou těšit i na všechny ostatní populární tváře, které k poberounské Noci na Karlštejně už neodmyslitelně patří – Jana Rosáka, Pavla Vítka, Lumíra Olšovského, Petra Jančaříka či Jana Matěje Raka. Součástí obou představení v Dobřichovicích navíc bude vystoupení kejklíře Petra Theimra.

Původní verze muzikálu, v němž znějí všechny skladby známé ze stejnojmenného filmu, se v areálu romantického zámečku v Dobřichovicích premiérově hrála v létě 2006. Zaznamenala obrovský úspěch – všechny reprízy byly dopředu vyprodané, takže se muselo několik představení přidávat.

V roce 2007 soubor Noc na Karlštejně uvedl znovu, tentokrát v rámci dvoudenního Královského průvodu z Prahy na Karlštejn – hrálo se první den v Dobřichovicích, druhý den na louce u mostu v Karlštejně. Toto představení vidělo rekordních bezmála 1400 diváků. Návštěvnický rekord byl o další stovku pokořen loni na hradě Střekově. Poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně uvádějí už osmé léto, dávno nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci po celé republice – letos se kromě Dobřichovic bude hrát na zámku v Děčíně, na hradě Křivoklát či pod berounskými hradbami.

Výše zmíněné profesionály jako každý rok doplní ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky. Kostým zbrojnoše (nebude-li císařem Karlem) obleče ministr Petr Bendl, sbor manů bude sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst.

Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň. NOC NA KARLŠTEJNĚ (www.noc.nasenoviny.net) Zámek Dobřichovice − pátek 31. 5. 2013, 20.30 hodin − sobota 1. 6. 2013, 20.30 hodin