Berounské náměstí bude patřit pěveckým sborům

Berounské náměstí bude patřit pěveckým sborůmPřehlídka pěveckých sborů z Berouna i okolí se vůbec poprvé odehraje v rámci doprovodných akcí Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun.

Přehlídka berounských sborů se uskuteční 25. května od 14:00 na Náměstí Joachima Barranda. Vystoupí celkem šest nejen místních souborů a každý se několika písněmi představí široké veřejnosti. Přehlídku zahájí domácí a dobře známé soubory: Smíšený pěvecký sbor Slavoš, Pěvecký sbor Bonbon a Amatérský komorní smíšený sbor Kubr (KUblovBRoumy). Druhou část účinkujících tvoří Muzikálový sbor Tadooba, který funguje při ZUŠ Dr. Lidinské, JBS – Joachim Barrand´s singers neboli smíšený školní sbor berounského gymnázia a Dětský školní sbor Loděnice.

Vyvrcholením sobotního odpoledne bude společné uvedení dvou skladeb kolem 18. hodiny. Zazní Hašlerova Ta naše písnička česká a lidová píseň Což se mně, má milá, hezká zdáš, která pochází z Berounska. V případě nepříznivého počasí bude přehlídka přesunuta do sálu České pojišťovny.

Pavla Švédová