Možnosti nákupu jsou dostačující

nakupyS obchodními centry, domy a s obchody vůbec se poslední dobou roztrhl pytel. Najdeme je skoro v každém (i menším) městě, v těch větších jsou pak postaveny různé supermarkety a hypermarkety a obrovská nákupní centra, kde je kromě obchodů třeba kino nebo mnoho restaurací. A jak to vypadá u nás v regionu?

V Poberouní a Podbrdsku není žádné větší město, v němž by se uživilo obrovské nákupní centrum, navíc Praha s přehršlí obchodů je nedaleko a také v Berouně se dá nakoupit leccos. Tak tu máme k dispozici jen menší obchodní centra. A k tomu samozřejmě tradiční „obchoďáky“ a malé krámky s nejrůznějším zbožím, od papírnictví přes domácí potřeby až po zeleninu a jídlo. A je to docela dostačující.

Kde tedy můžeme v našem regionu udělat větší nákup? V Letech je prodejna Billa, která nahradila dřívější Supermarket Eso, hned vedle Hobbymarket Eso, kde nakoupíte vše do domácnosti, doplňuje je ještě zahradnické centrum Conica, firma KB Contract a Relaxační studio Andromeda. Jen pár desítek metrů odtud je v Dobřichovicích prodejna Lidl, v níž nedávno otevřeli také Maso–uzeniny Zeman. A pro větší nákupy jezdí místní obyvatelé také do Tesca Expres, které už několik let stojí na Vráži v Černošicích, v Černošicích mají i Billu a Penny Market.

V každé obci se nachází ještě nějaký další obchod, především tradiční Jednoty nebo prodejny COOP, ty najdeme třeba v Řevnicích, Dobřichovicích nebo obou Třebaních, v Řevnicích je to ještě prodejna Potraviny CZ (bývalý Nosek) a všude spousta malých krámků s jídlem, květinami, ovocem a zeleninou nebo domácími potřebami.

Celkově lze říci, že možnosti nákupu v našem regionu jsou dostačující. I když výběr možná není ideální a na opravdu velké nákupy musíme zajet jinam, to základní a důležité tady seženeme.

Lucie Paličková