Most v Berouně se letos opravovat nebude

foto: wikimedia.org
foto: wikimedia.org

Most na Zavadilku v blízkosti berounského nádraží se zatím opravovat nebude. Rekonstrukce, která je podle starosty Berouna Ivana Kůse nezbytná, měla původně začít už letos, nyní je ovšem odložená nejdříve na rok 2017.

Starosta Kůs jednal o mostu se středočeským hejtmanem Milošem Peterou, s nímž se dohodli na posunutí opravy. „Do té doby se ve spolupráci s veřejností města a okolními obcemi budeme snažit u investora prosadit technické řešení jinak tolik potřebné rekonstrukce mostu, které bude minimalizovat negativní dopady na veřejnost,“ řekl Ivan Kůs, který dále adresoval dopis řediteli Krajské správy a údržby silnic. „V něm jsem jej žádal o nové prověření navrhovaného technického řešení rekonstrukce. Šlo nám hlavně o to, jestli je navrhované řešení nezbytným a jediným technologicky možným. Za uvedených okolností považuji přesunutí termínu rekonstrukce mostu za správné s tím, že svůj vliv na tom jistě měla také snaha našeho města, okolních obcí a veřejnosti,“ dodal starosta.

Vedoucí odboru dopravy Středočeského kraje Lukáš Kopřiva za investora uvedl: „Vzhledem k tomu, že uzavírka mostu musí být koordinována s výlukami Správy železniční a dopravní cesty, nelze předpokládat zahájení prací dříve než v roce 2017. Zatím neproběhlo ani zadávací řízení, není tedy znám přesný harmonogram stavby ani zhotovitel,“ uvedl.

Zdroj: MěÚ Beroun