Moderní punk míří do Černošic

Foto: FB kapely Monkey Day Parade
Foto: FB kapely Monkey Day Parade

Kultovní kapela z Akronu v Ohio USA „Monkey Day Parade“ vystoupí v sobotu 7. ledna od 20 hodin v černošickém Club Kinu. Jako předkapela se představí ostravsko-pražská formace Sækədʒəwi:ə (čte se sakadžavíja).

Monkey Day Parade kombinuje ve svém výrazu mnoho rozličných vlivů od Prychedelia lest šedesátých po moderní Punk. Nové album „Year of the Monkey“ bylo nahráno v roce 2014 na živo ve studiu v Ohiu. Kapelu tvoří zkušení muzikanti nám již známé americké kapely“Simeon Soul Charger“ která již v Club Kinu měla tu čest vystoupit. Písně co kapela hraje vyprávějí příběhy o lásce, kamarádství, zklamání, čistotě, nepřátelství či zradě. Je to intimní a přitom cizí. Známé a přitom nové. Vzrušující a přitom příjemné.

Čtveřice pod názvem Sækədʒəwi:ə se spolu sice na pódiích pohybuje teprve dva roky, ale živočišná muzika v kombinaci se zkušenostmi členů tvoří výbušnou směs, která „Sace“ již v počátku kariéry zajistila vítězství v soutěži kapel Break It. Zpěvák Matěj „Mat“ Vašíček je majitelem jednoho z nejpozoruhodnějších hlasů na české scéně, často přirovnávanému k Michaelu Stipeovi z legendárních R.E.M. Má v sobě něhu i drzost, dokáže hladit i řezat jako břitva a přesně taková je i hudba kapely. Vstupné je 150 korun, senioři nad 65 let zaplatí 100 korun.

(red)