Mezinárodní tým vytváří pro příměstský park Soutok podrobnou studii území

Soutok Berounky s Vltavou Zdroj: IPR Praha

RADOTÍN – Vítěz urbanisticko-krajinářské soutěže na přeměnu území u soutoku Berounky s Vltavou začne nyní pracovat na podrobné studii území s rozlohou přesahující 1200 hektarů. Mezinárodní tým už se seznamuje s podklady.

Tým složený ze zástupců architektonických ateliérů NORMA (Česko), EMF (Katalánsko/Španělsko) a PARETO (Francie) má za sebou sérii setkání s majiteli pozemků, zástupci radnic a dalšími zainteresovanými stakeholdery, ale také s veřejností v Radotíně, na Zbraslavi a v Lipencích. Získané názory a požadavky se budou snažit v navazující studii co nejlépe zohlednit.

Tým tvoří více než 20 lidí. Vedle architektů také ekolog, hydrologové, právníci nebo grafická designérka a umělkyně. „Na mezinárodní spojení jsme vsadili z toho důvodu, že podobný park v Česku ani celé střední Evropě nenajdete. Do týmu jsme zapojili odborníky na krajinářství a urbanismus z Katalánska a Francie, kde už podobné parky fungují,“ uvedla architektka Jana Moravcová, vedoucí pražského ateliéru NORMA architekti. Studie území má obsahovat také rámcový plán s návodem, jak celé území v příštích letech dál rozvíjet. Součástí práce bude i stanovení ekologických standardů pro další rozvoj území na veřejných i soukromých pozemcích.