Máte už přezuto?

Máte už přezutoObjednací doba v pneuservisech v regionu se pohybuje kolem dvou týdnů.

Od včerejška platí na vybraných úsecích silnic povinnost mít přezuto na zimní gumy. Tím nejbližším od nás je dálnice D1 z Prahy do Brna. Přestože v našem regionu žádná takto označená silnice není, jezdit v zimě na letních gumách je risk.

Svědčí o tom zájem řidičů o přezutí. Pneuservisy v okolí hlásí největší nápor. Pokud se nyní chcete objednat, počítejte s nejbližším terminem za sedm až deset dní. Pokud si budete chtít vybrat i přesnou dobu objednání, počkáte si na přezutí dva týdny.

Další možností je nechat si pneumatiky přezout v autoservisu, kde běžně servisujete své auto. Objednací lhůty jsou tu kratší. Záleží především na osobní domluvě a mimo jiné i na tom jak věrným zákazníkem jste.

S výjimkou přesně vymezených silničních úseků je přezouvání dosud dobrovolné. To by se mohlo už od příští zimní sezony změnit – zimní gumy se podle návrhu zákona mohou stát povinné po celém území republiky, a to vždy když jejich využití budou vyžadovat meteorologické podmínky. Pokud vyjedete s letními gumami na sníh, dostanete pokutu a jeden trestný bod.

(jm)