Maškary budou řádit na voze i pod ním

Masopust v Zadní Třebani Foto: Lucie Hochmalová

ZADNÍ TŘEBAŇ – Pětatřicátý poberounský masopust se bude konat v sobotu 10. února v Zadní Třebani. Program začne na zdejší návsi v 8 hodin stylovým staročeským jarmarkem. V únoru můžete zavítat na masopusty také do Hlásné Třebaně a na Rovinu, do Svinař, Mokropes a nově také na Karlštejn.

V Zadní Třebani se na improvizovaném jevišti v podobě valníku postupně představí staropražská kapela Třehusk, dětská lidová muzika Notičky, taneční soubor Klíček, pěvecký Třebasbor, děti ze ZUŠ Řevnice a řevničtí ochotníci s masopustní fraškou. Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a oceněny ty nejnápaditější maškary. Hodnotnou cenu autorovi či autorům vítězné masky předá místopředseda Senátu PČR Jiří Oberfalzer, který nad bujarými oslavami převzal záštitu a sám se jich aktivně zúčastní.

Poté se vydá na obchůzku obcí průvod v čele s kapelou a medvědem, medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat koblihy, škvarkové placky, uzené maso, pálenku a další dobroty, které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři.  

Po skončení průvodu se od 19:30 ve Společenském domě v Zadní Třebani bude konat výroční masopustní tancovačka s kapelou Uvidíme.

V neděli 11. února masopustní oslavy vyvrcholí dětským karnevalem. Od 14 hodin ve Společenském domě čeká malé návštěvníky dětská tombola, hry, soutěže i mnoho cen. Těch nejhodnotnějších se dočkají nejoriginálnější masky. O muziku se postará staropražská kapela Třehusk a DJ Sunny.

Kam na další masopusty?

  • 3. 2. 12:45  Hlásná Třebaň a Rovina – začátek na návsi na Rovině, pak průvod k lávce do Hlásné Třebaně, poté přesun k OÚ
  • 10. 2. 11:00 Svinaře, Zelená Hora + U Lípy – u hospody prodej zabijačkových výrobků a ve 13 hodin průvod masek obcí
  • 10. 2. 14:00 Mokropsy, Masopustní náměstí – průvod obcí
  • 17. 2. 12:30 Karlštejn – sraz, u radnice, pak průvod masek k náměstí, kde bude program