Malá pekárna vás zve do svojí nové cukrárny

Vyhlášená Malá pekárna se brzy kompletně přestěhuje do Letů u Dobřichovic. Majitelka Naďa Pohlreichová plánuje otevřít v březnu nebo v dubnu, podle aktuální situace a vládních restrikcí. Spolu se svým týmem nyní buduje nové zázemí, dokupuje stroje a zařízení a vyřizuje potřebné formality.

 

Kde přesně Malou pekárnu najdeme?

V novém areálu komerčních prostor u výjezdu na Karlštejn v červeném objektu, společně se sportovním obchodem a s italským lahůdkářstvím.

Jsme moc rádi, protože kromě pekárny konečně budeme mít prostor k představení našich výrobků ve vlastní cukrárně Malá pekárna. Nabídneme útulné prostředí nejen uvnitř, ale v létě i venku na terase a na zahradě vedle objektu. Navíc tu máme rozlehlé a bezplatné parkoviště.

Proč jste zamířili zrovna do Letů?

Je to skvělé místo. A naše šéfcukrářka Denisa Neprašová, která je zároveň mou partnerkou ve firmě, je místní rodačka. Do naší firmy přivedla široké portfolio lokálních zákazníků, pro něž tvořila dorty dávno předtím, než jsme se setkaly. A představte si, v týmu je s námi i její sestra Darina. O kavárnu se bude starat Karolína, která je zase z mojí rodiny. Ani já nejsem z daleka, přes kopec to bude pro mě jen asi 10 minut.

Na co se můžeme těšit, co je vaším největším hitem?

Obecně od nás očekávejte kvalitu a tradiční recepty postavené na české, rakouské a francouzské kuchyni. Musíte je ochutnat, abyste uvěřili, že píšeme jeden z příběhů, v němž jsou jen kvalitní suroviny. Pečeme dorty do kaváren, pro rodiny na oslavu narozenin a luxusní svatební. Naším největším hitem je jednoznačně makový dort! Vyrobený podle tajného rodinného receptu, a navíc bezlepkový.

Nepřekonatelné jsou také Denisiny francouzské větrníky se slaným karamelem. Dodáváme jich tisíce.

Řekla byste, že Malá pekárna dělá luxusní dorty?

Tento pojem je vážně relativní. Když se mě zeptáte, jak já vnímám luxus, nejsou to pro mě šestihvězdičkové hotely a brilianty. Osobně ho vidím v jednoduchých věcech a někde uvnitř, ať je to klid v přírodě nebo čas s rodinou a přáteli. Stejně to mám s jídlem. Všechno, co je kvalitní, je jednoduché a opravdové. A to se týká v našem případě i surovin a zdobení našich dortů. Mám radost, že se nám podařilo poskládat tým, který to vnímá stejně.

Pomáhají vaše dortíky v této podivné době k lepší náladě?

Ano, od nás lidé odcházejí veselí. Myslím, že jsme všichni už unavení z permanentního láteření, toho negativismu vůkol. Možná máme štěstí, že lidem právě nyní můžeme přinést kousek radosti v podobě našich sladkých dobrot.

Naďa Pohlreichová
Malá pekárna, Karlická 662, Lety, 252 29
Village Bakery, s. r. o.
tel.: +420 724 128 605
Instagram: mala_pekarna
www.malapekarna.cz