Májový jarmark se opět vyvedl

Foto: Vladimír Kačer

LITEŇ – Již podruhé se v novém školním areálu v Litni uskutečnil Májový jarmark. Společenská akce, kterou podpořil Městys Liteň, přilákala mnoho místních i přespolních návštěvníků.

Na jarmarku bylo možné zakoupit řemeslné dřevěné výrobky, keramické dekorace, květiny, pekařské a cukrářské výrobky a další. Nechybělo ani občerstvení (klobásky, burgery, hranolky, zmrzlina, kávy, pivo, limo) s možností posedět na trávě pod stromy či v připravených stanech.

Pro zpestření byl nachystán bohatý doprovodný kulturní program, kterým nás provázely studentky z dramatického kroužku Naší školy. „Viděli jsme vystoupení dětí z naší mateřské školy, dětí z Naší školy, taneční skupinu Tumbao, Liteňské literáty, folklorní spolky Notičky, Klíček či Proměny. Celé dění zakončilo kytarové hudební vystoupení pana Brennera. Na odpoledne byly připravené dílničky pro děti pod vedením paní Krtkové z České tábornické unie,“ sdělili organizátoři Jarmarku.

Během odpoledne bylo možné navštívit rovněž Muzeum Jarmily Novotné a Svatopluka Čecha. Milovníci hudby mohli odpoledne zakončit v zahradách zámku Liteň, kde se v rámci zahájení celorepublikové kulturní události ZUŠ Open pořádaly dechberoucí koncerty.