Listopadové akce jsou nejisté, ale plánují se

DOLNÍ BEROUNKA – V obcích je nyní ticho a klid, společenské sály a prostory jsou prázdné. Všude ale doufají, že se situace brzy změní a už v listopadu se budou lidé moci společně sejít na kulturních akcích.

„Na jaře jsem byl jeden z mála, kdo měl ještě v poslední možný den koncert. Když to pak bylo opět možné, udělal jsem ho po urgenci pana starosty až po zrušení krizového stavu čili o týden později, než nám akce povolili. Lidé to ocenili,“ říká Pavel Blaženín z černošického městského úřadu. Museli zrušit všechny koncerty zahraničních hvězd, které byly na šňůře po Evropě, a jiné koncerty přeložit. „Na listopad plánuji Bluesový festival a byl bych nerad, kdyby se neuskutečnil. Když Pán a ministr zdravotnictví dají, tak bude,“ dodal Blaženín.

Mezinárodní bluesový festival Bio Blues se v případě příznivé situace odehraje 20. listopadu od 19 hodin v Club Kině. Vystoupí Lubomír Bužma Khýr (ČR), Max & Veronica (Itálie) nebo WBand (ČR, SR). O den později, 21. listopadu od 20 hodin, by se pak v Club Kině konal koncert kapely Junior Robinson Band. Těšit se můžete na jazz a gospel z Londýna a Jamajky.

Městys Karlštejn letos vzhledem k opatřením neplánuje kulturní program v rámci adventu. „Loni měl advent velký ohlas a jednu z největších návštěvností v historii, bohužel letos budeme muset oželet anděly na chůdách i sborový zpěv, protože nevíme, zda bude možné hromadné akce pořádat. Pokud budou povoleny, rozsvítíme stromek s místními občany, ale není jisté, že například děti ze školy zazpívají. Na návštěvnost turistů se letošní Karlštejnský advent nebude nijak zaměřovat,“ sdělil Janis Sidovský z úřadu městyse Karlštejn.

(lh)