Líbí se vám? Zastávky budou mít nové stojany

Foto: KÚSK

Středočeští radní schválili nové označníky zastávek, které umožní také aplikaci technologických prvků. A stanovili moderní podobu a vybavení přestupních bodů a stanic.

Standard zastávek vznikal více než dva roky. V koncepčním dokumentu pro oblasti přestupních bodů a zastávek na území společného integrovaného dopravního systému (IDS) Středočeského kraje a Prahy se řeší přístup na zastávky, vybavení nebo výšky nástupišť. Jde o ucelené moderní know-how organizátora IDS, který by ho měl vyžadovat při realizaci zastávek a přestupních bodů.

„Stávající označníky na území našeho kraje i Prahy jsou často řešeny nejednotně a jejich technická i estetická úroveň je nedostačující,“ řekl středočeský radní pro dopravu František Petrtýl.

Nový vzor označníku vychází z tradiční podoby, nicméně je vizuálně modernější a „čistější“. Počítá s využitím kvalitnějších materiálů a je připraven na aplikaci nových technologických prvků, jako jsou zobrazovací zařízení odjezdů spojů v reálném čase, prvků pro nevidomé či umístění solárního panelu coby zdroje elektřiny.

(red)