Letovským fotbalistům se daří, ale na jaře musí ještě zabrat

Stará garda FK Lety vs. Sigi team při oslavách 90 let letovského klubu. Netradiční začátek odstartoval úspěšnou sezonu letovských fotbalistů Foto: FK Lety

LETY – První polovina fotbalové sezony se uzavřela. A-tým dospělých je v krajské 1. B třídě skupiny E na šesté příčce se ziskem 18 bodů ve 12 utkáních. Začátek měl velmi dobrý, po čtyřech kolech se pohyboval na čele tabulky.

Ale v druhé části podzimu přišla série tří porážek v řadě, kterou se podařilo až v posledním kole přerušit vítězstvím v Jílovém. Příští rok v červnu po skončení jarní části dojde k reorganizaci krajských 1. B tříd a ze skupiny sestoupí minimálně šest týmů do okresních přeborů. Na jaře tak bude o co hrát!

Nově založený B-tým dospělých ve IV. třídě mile překvapil. V deseti odehraných utkáních nasčítal 28 bodů a je v čele skupiny B společně s týmem z Jenče. Jádro mužstva tvoří několik zkušených fotbalistů společně s nedávnými a stávajícími dorostenci. Ti se v krajské 1. A třídě skupiny A umístili po podzimu na 10. místě se 13 body. Mladý tým postupně získává cenné zkušenosti.

Letos vzniklé týmy starší a mladší přípravky hrají pravidelné soutěže okresního přeboru. „Po roce a půl od založení máme skoro padesát holek a kluků mezi pěti a devíti roky! Výsledek? Skvělé výkony, vysmáté a spokojené děti,“ uvedl sekretář FK Lety Jiří Kárník. Kromě obou přípravek ještě vznikla fotbalová školička pro ty úplně nejmenší, která se formou turnajů střetává s týmy z okolí. A ani v zimě nezahálí. „Všechny mládežnické týmy pravidelně trénují na umělé trávě v Letech, na nově vybudovaném hřišti nejnovější generace UMT v Dobřichovicích a též v nové sportovní hale v Řevnicích,“ potvrdil Jiří Kárník.