Letovskou školu čeká slavnostní otevření

Škola září jako Hvězda Foto: Markéta Huplíková

LETY – Slavnostní otevření základní školy Lety se koná 31. srpna od 14 hodin. Během zábavného benefičního odpoledne bude připraven program pro celou rodinu.

Pásku stavby nové základní školy v Letech přestřihne hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková spolu se starostkou obce Bárou Tesařovou. Program zahájí vyhlášená chlapecká kapela Dobi Boyz, naváže kouzelník Jakub Koutský, který rozesmál davy dětí i na Pohádkovém lese. Místní mladí hudebníci František Buchtele a Štěpán Jícha oživí smysly při společné hře na akordeon a doplní je letovská Sofinka Mlejnková (9 let). Kapela Five Foxies nás bude provázet zbytkem odpoledne, v rámci, kterého můžete ochutnat dobroty z letovské Malé pekárny a cukrárny Denisy Neprašové, pivo MMX, zdravé limonády či burgery Foodtrucku.

Sportovního ducha probudí v dětech sportovní aktivity a soutěže z dílny Slavata Triatlon Tour podporované Josefem Svobodou z Řevnic a Jojo Gym Dobřichovice. Navštívit můžete rozmanité tvůrčí dílny připravené pedagogy i letovskými nadšenci. Pomyslnou třešničkou na dortu bude tradiční malování na obličej či novinka zaplétání copánků. Pestré odpoledne s bohatou tombolou a mnoha cennými výhrami moderované Petrem Králem z Radiožurnálu zakončí v 18 hodin vzlet horkovzdušného balonu.

“Přijďte nás podpořit svou účastí, těšíme se na vás! A také vy můžete podpořit novou školu aktivitou či darem do tomboly. Slavnostní otevření školy může tedy podpořit každý dobrovolník, ať už realizací tvořivé dílny, upečením něčeho dobrého nebo darem do tomboly. Výtěžek z jakýchkoli aktivit půjde na dovybavení nové letovské školy pomůckami pro děti,” říká místostarostka Letů Markéta Huplíková.