Lesní divadlo slaví stovku již příští víkend

Foto: archiv MěÚ
Foto: archiv MěÚ

Stostránkovou publikaci o historii řevnického Lesního divadla vydá k letošnímu 100. výročí „Lesňáku“ radnice v Řevnicích. Oslavy připomene i výstava, speciální představení, koncert a dárkové předměty.

Kniha autorů Jindřicha Königa a Pavly Nováčkové bude slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 16. června v Modrém domečku. Vše proběhne současně s vernisáží Fotosalonu věnovaného fotografiím z Lesního divadla. „Hlavní dík patří mé celoživotní blízké kamarádce, paní Daně Kovářové, rozené Ryšánkové. Zapůjčila mi ke zpracování cenný archiv svého otce Čestmíra Ryšánka,“ uvedl řevnický pamětník a sběratel dobových pohlednic Jindřich König.

O víkendu 17.–19. června se v Lesním divadle uskuteční hlavní oslavy 100 let . Večer připomene nejslavnější éru této scény, nejvýznamnější postavy i představení. V sobotu 18. června slavení pokračuje uvedením kabaretu Velvet Havel Divadla Na Zábradlí. Pro malé diváky je na neděli připravena hra Jiřího Jelínka Mami, už tam budem? Divadla Minor. Poté proběhne divadelní koncert Příhody kluka BomBarďáka.

V upomínku na letošní jubilejní rok si lidé budou moci zakoupit i dárkové předměty s logem oslav. U příležitosti 100 let Lesního divadla Řevnice byla v roce 2016 také vyhlášena veřejná sbírka na rekonstrukci amfiteátru. Dobrovolníci mohou přispívat do speciálních kasiček i na účet zřízený u České spořitelny 20036-388051399/0800.

(pn)