Léky o svátcích pořídíte v oblastních nemocnicích

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Pokud obyvatelé Středočeského kraje budou potřebovat o Vánocích či na Nový rok léky, pořídí je v některé z pěti krajských oblastních nemocnic. Našemu regionu je nejblíže Příbram nebo Benešov.

Kraj tím reaguje na Zákon 223/2016 Sb. o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který letos schválili poslanci a jenž nařizuje, aby během předem daných svátečních dnů měly obchody a obchodní centra od určité výměry prodejní plochy zavřeno. Zákaz se týká i 25. a 26. prosince letošního roku a 1. ledna 2017. Obchodní centra, kde bylo dosud možné léky i o svátcích obstarat, budou mít letos poprvé zavřeno a lidem by tak mohl vzniknout nový problém.

Léky tak bude možné koupit ve všech pěti krajských oblastních nemocnicích, konkrétně v Kolíně, Mladé Boleslavi, Kladně, Příbrami a Benešově.

„Velmi oceňuji, že vedení všech pěti nemocnic našlo způsob, jak potřebnou službu o svátcích zajistit. Všichni Středočeši můžou mít jistotu, že se v případě potřeby k lékům dostanou a že nebudou muset obíhat známé. Navíc se budou moci o medikamentu i jeho správného užívání poradit v lékárně s odborníkem, “ řekl náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS), jenž možnost nákupu léků v lékárnách oblastních nemocnic inicioval. Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) poznamenala, že zejména u dětí či starších osob je rychlá dostupnost medicínského prostředku podstatná a často se tím předejde budoucím problémům. Proto se kraj snažil vyjít občanům vstříc a tuto službu zajistit.

Konkrétní otevírací dobu lékáren najdete na stránkách nemocnic, nebo zde.

(red)