Ledovka komplikuje dopravu hlavně na železnici

Výpadky dopravy kvůli námraze. Foto: Radek HavlíčekV Praze nejezdí tramvaje, nahrazují je autobusy, podobně je na tam vlaková doprava. Dnes ráno a dopoledne je omezený provoz vlaků kvůli námraze na trakčním vedení.

Týká se to hlavně trati Praha – Beroun, ale i dalších spojení v okolí. Obnovení plného provozu je zatím v nedohlednu. Dálkové vlaky nabírají i několikahodinová zpoždění. České dráhy prosí všechny, pokud nemusí, aby necestovali. Situace se průběžně mění, všem cestujícím je k dispozici zákaznická informační linka +420 840 112 113, kde operátoři ČD odpovídají na dotazy. Výluky najdou i na webu s vyznačeným omezením provozu.

Pohyb po Praze je neideálnější metrem, od rána se sice zkrátily intervaly mezi náhradními autobusy za tramvaje, ale vzhledem k velkému počtu cestujících kapacita stále nestačí a lidé musí počítat s delší dobou dojezdu.

Lépe vypadají silnice v našem kraji, provoz na nich je poměrně plynulý – i když i na ně je třeba vyjíždět s největší opatrností a sledovat aktuální stav.

(red)