Kvůli pandemii přišly Řevnice o miliony

Ilustrační foto: ICP

Ve srovnání s uplynulým rokem získá řevnická radnice do svého rozpočtu za duben o tři miliony korun méně z daně z přidané hodnoty. Důvodem jsou opatření proti šíření koronaviru.

„Musíme se připravit na propad příjmů. Po letech hojnosti, budeme muset začít šetřit,“ uvedl v řevnickém zpravodaji starosta Tomáš Smrčka. Věří, že s postupným uvolňováním vládou nařízených opatření se ekonomická situace země zlepší, a v dalších měsících nebude již propad takový.

Jedním z projektů, který chce obec realizovat je modernizaci vodního zdroje Berounka. O přijetí dotace mají zastupitelé rozhodovat 4. května. Podle Smrčky jsou důvody jsou dva.

Zaprvé celý projekt může být dokončen až na konci roku 2022. Město tak má dostatek času na jeho realizaci a prostředky na spoluúčast si může rozložit na více let.

Zadruhé je vysoká priorita všech investic do vodohospodářské sítě. Další vodohospodářskou akcí, kterou vedení v současné situaci zvažuje, je výstavba čtyř retenčních nádrží na vodu v areálu školního pozemku. Již dříve město na tento projekt získalo dotaci z Operačního programu životního prostředí, v níž je finanční spoluúčast města jen ve výši 180 000 korun. Voda má sloužit nejen na zalévání školního pozemku, ale i okolních stromů.

(pan)