Květinářství s vůní kávy, kde vznikají umělecká díla

Už brzy se v Dobřichovicích v bývalé prodejně Sklizeno otevře nadčasový koncept květinářství. Přední část prostoru nabídne širokou škálu zahradních rostlin a bohatý výběr čerstvých květin z holandské burzy. Pro dokonalost nákupu si v zadním designovém baru budete moci vychutnat lahodné cappuccino či espresso spolu s výtečnými dezerty či slanými dobrotami. Dali byste si sklenku prosecca či jiného drinku? Vítejte.

Originální, pohodový, plnící přání. To je Floral Garden, který vzniká pod taktovkou floristy Michaela Andrease.

Kde se vzala vaše láska ke květinám?
Už v dětství jsem navštěvoval různá květinářství a sledoval floristy, jak tvoří umělecká květinová díla. Vůně, atraktivní květiny a nezkrotná kreativita mě pak jasně navedly ke středoškolskému studiu zahradnické školy v Kopidlně. Postupem času jsem se v oboru zdokonaloval a získal zajímavé zakázky například pro světové značky, jako jsou Cartier či Fendi, nebo pro Obecní dům a stal jsem se jedním z nejvyhledávanějších floristů. Dodnes mě práce s květinami baví a naplňuje. Je kreativní i hodně náročná. Ale obrovskou radost mi dělá finální dílo, které v lidech probudí jiskřivou energii.

V čem jste výjimeční?
V tom, jak pracujeme s květinami, jak je vážeme. Používáme nadčasové trendy. Vybíráme zajímavé kombinace barev, květů a exotických materiálů. Vše podtrhujeme osobitým moderním designem. Každá naše kytice je umělecké dílo.

Navrhnete třeba i zahradu?
Ano! Na floristické služby se specializujeme od roku 2002. Máme za sebou mnoho různých květinových aranžmá, od svateb až po velké oslavy či eventy, vytváříme kytice či dekorace na míru a také tvoříme a rekonstruujeme zahrady, sázíme rostliny atd. Dokonce poskytujeme i bytové poradenství, což je naše druhá vášeň. Cit, který nám umožňuje pracovat s květinami, se úzce propojuje s citem pro barvy a originalitu v interiéru.

Co nám ve vaší nové prodejně vykouzlí úsměv na tváři?
Myslím, že vše. Kromě široké škály květin, výtečné kávy a dobrot si budete moci vybrat z bytových dekorací a doplňků i designových nádob pro rostliny. Rádi vám vytvoříme jakoukoliv dekoraci z živých, umělých či ze sušených květin. Můžete si u nás objednat luxusní květináče do interiéru i exteriéru. V našem office koutku najdete katalogy námi prověřených dodavatelů. Děláme květinové boxy a dárkové luxusní krabice. V rámci našeho okolí rozvážíme květiny domů.

Určitě přijďte na skvělou kávu a něco dobrého k tomu, vše bude zážitek. Stejně jako komorní koncerty, workshopy a další akce. Nechte se překvapit.

Jak vás napadlo propojit kávu, květiny a kulturu?
Rádi dáváme lidem stoprocentní kvalitu, s níž úzce souvisí komfort. Propojení květin a kávy dodává obchodu nadčasový nádech, život samotné provozovně. Už několik let bydlím v této krásné lokalitě a rád bych pro místní připravil místo, kam budou rádi chodit a kde se budou cítit dobře se vším všudy.

Kulturní akce jsou spjaty s naším květinovým uměním. Je zde spousta tvůrčích lidí, kteří nemají dostatečné vyžití. Proto chystáme místo plné energie a zábavy.

Můžeme se těšit na vánoční zboží?
Vánoce milujeme, jsou pro nás nejkrásnějším svátkem celého roku. Budeme pro vás mít zajímavé stylové bytové dekorace, luxusní vánoční ozdoby od výjimečných českých sklářů, moderní i klasické, adventní věnce různých stylů, floristické dekorace, vánoční hvězdy a mnoho dalšího. Vše si od nás odnesete v krásném vánočním balení přímo pod stromeček.

Adresa: ulice 5. května 269, Dobřichovice
www.floralgarden.cz
e-mail: info@floralgarden.cz
Instagram: floralgardens.r.o.