Kurz první pomoci zdarma proběhne v Řevnicích

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Dvouhodinový kurz první pomoci pro širokou veřejnost pod názvem „Učte se od profesionálů“ se uskuteční ve čtvrtek 11. února v 17 hodin v budově tzv. Staré školy v Řevnicích. Zájemci se mohou hlásit již nyní.

Výukový program pořádá Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Učí, jak se zachovat v krizové situaci a poskytnout první pomoc potřebným. Určený je pro úplné začátečníky i ty, kteří si chtějí osvěžit svoje znalosti. Probíhá dle zájmu obcí a měst v celém kraji pod záštitou hejtmana Miloše Petery.

Ve čtvrtek 11. února od 17 hodin se uskuteční v Řevnicích na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 64 v budově tzv. Staré školy (či Penco).

Zájemci se pod vedením Marka Hylebranta seznámí s hlavními zásadami poskytování první pomoci a nabyté znalosti si vyzkouší na cvičném modelu. Výuka proběhne odlehčeným způsobem, dojde i na vyprávění zážitků ze služeb záchranáře a k diskuzi.

Každý účastník dostane platný certifikát o úspěšném absolvování kurzu a příručku „První pomoc do kapsy“, kterou letos středočeská záchranka vydala. Účast je možné potvrdit na emailu pod@revnice.cz.

Edukační celokrajský projekt Učte se od profesionálů! začal v říjnu 2014. V deseti městech Středočeského kraje v něm bylo proškoleno asi 600 obyvatel. Původně měl skončil v květnu 2015. Ale díky velkému úspěchu a zájmu dalších účastníků pokračuje i letos.

(red)