Kukadýlko dnes v Řevnicích sehraje Velikonoční hru

Kukadýlko během generálky na Velikonoční hru. Foto: web Kukadýlka

Ježíš, apoštolové, Pilát, ale i Adam s Evou či čerti se objeví v nové pašijové hře dobřichovického divadelního souboru Kukadýlko nazvané Velikonoční hra aneb O nejslavnějším zmrtvýchvstání. Světovou premiéru chystají malí herci na 12. dubna do Řevnic.

Sehrají ji od 18 hodin ve zdejším kině. Ve hře se představí nejen soubor Kukadýlko, ale i kapela LES při Základní umělecké škole Řevnice. „Velikonoční hra vychází z tradičních barokních her, ale její text je svěží, moderní a vtipný,“ říká režisérka představení a vedoucí Kukadýlka Lucie Kukulová. Autorem scénáře je Tomáš Vůjtek, který pro Dobřichovické napsal i hru Louskáček a jehož Vánoční hru má soubor úspěšně v repertoáru  už pátým rokem.

Vůjtek, dvojnásobný laureát dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka, se při psaní nechal inspirovat texty původních pašijových her, proto v ní nechybějí tradiční postavy jako Ježíš, apoštolové, tři Marie, Pilát, Kaifáš, objeví se i mastičkář, čerti nebo Adam a Eva. Autorem hudby je Zdeněk Dočekal, o hudební nastudování se postaral Dušan Navařík. Děti z Kukadýlka lze uvidět nejen na prknech v Dolním Poberouní, ale také na televizní obrazovce či v kině. Naposledy v pohádce Anděl Páně 2. Často vystupují třeba na stanici Déčko, kde hrají v seriálu Dětská dopravní policie. Kukadýlko funguje od roku 2011.

(pn)