Krajská Vánoční výstava opět podpoří dobrou věc

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Vánoční výstava na krajském úřadě přinese ve středu 25. listopadu bohatou prodejní nabídku vánočních dekorací, dárečků, cukroví i možnost podpořit sociální zařízení, jejichž klienti a žáci zboží vyrobili.

„Já tuto a pak také jarní Velikonoční výstavu nikdy nevynechám a pokaždé zde nakoupím pěkné a neotřelé dárky pro své blízké nebo dekoraci domů či do kanceláře. Navíc jde o originální zboží, které zaručeně nikde jinde nenajdete. Vyrábějí je totiž například šikovní klienti krajských sociálních zařízení nebo žáci našich škol. Byla by proto škoda naši výstavu v předvánočním shonu minout,“ pozval na akci středočeský hejtman Miloš Petera.

Výstava se koná v prvním patře Krajského úřadu Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici. Očekává se celkem 76 vystavovatelů, z toho 71 poskytovatelů sociálních služeb a pět středních škol, kteří nabídnou adventní věnce, ozdoby, svícny, keramické předměty, cukrářské produkty i slané pečivo. Naleznete zde ale také ručně vyráběné šperky, malované šátky, trička, polštáře, košíky, hrníčky nebo obrázky. „Utržené peníze se pak použijí na materiál pro další výrobky. Rádi podobné akce podporujeme. Bereme je jako výbornou příležitost k setkání poskytovatelů služeb, jejich klientů a široké veřejnosti,“ upřesnila radní pro oblast sociální péře Emílie Třísková.

Každoročně je největší zájem o vánoční cukroví, zdobené perníčky, vánočky nebo tradiční štrůdly. K dostání bývá i domácí chléb. První prodejní vánoční výstava se v budově krajského úřadu konala před dvanácti lety, kdy výrobky klientů vystavovaly příspěvkové organizace Středočeského kraje. Od roku 2004 jsou zvány i nestátní neziskové organizace.

(red)