Kraj ruší participativní rozpočet i jízdné pro školáky

Ilustrační foto: ICP

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Participativní rozpočet, který se měl v příštím roce uskutečnit podruhé, se rozhodli radní Středočeského kraje  ukončit. Pozastaven proto bude sběr návrhů projektů a všechny aktivity spojené s novým ročníkem.

„Z důvodu zhoršení finančního výhledu kraje a v důsledku opatření proti šíření nemoci COVID-19, i v důsledku uvažovaných daňových změn je nutné přehodnotit priority Středočeského kraje a hledat úspory,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková /nestr. za STAN/, která je přitom dlouhodobě příznivkyní participativních rozpočtů.

Kraj bude podle ní příštím roce finančně podporovat organizaci participativních rozpočtů v jednotlivých obcích Středočeského kraje. Uvedené změny ale nemají vliv na projekty, které úspěšně prošly hlasováním v roce 2020. Jejich příprava a realizace probíhají a budou řádně dokončeny dle vypsaných podmínek.

Ze stejného důvodu chce kraj zrušit i projekt Středočeského jízdného, který byl určen pro žáky, studenty, učně a seniory nad 65 let, v tomto případě by se tak mělo stát už s koncem letošního roku.

(pan)