Kradl a prodával drogy. Hrozí mu deset let

HOŘOVICE – Kriminalisté objasnili šest případů majetkové trestné činnosti, které má na svědomí čtyřiatřicetiletý muž. Kromě toho mu prokázali distribuci drog. V obou oblastech, v majetkové a drogové, byl v posledních třech letech již odsouzen. K páchání trestné činnosti docházelo v Hořovicích během pár dní v měsíci duben loňského roku.

K prvnímu případu došlo v ulici Strmá v Hořovicích. Tam se v tu dobu neznámý pachatel vloupal do vozidla Land Rover, z něhož odcizil dvě GPS navigace, tři SD karty, datový kabel a spací pytel.

V ulici Pod Nádražím vnikl v noci oknem do malé výrobní haly, kde vypáčil dvířka do dvou automatů, a to na kávu a s občerstvením, avšak nic z nich neodcizil. Do automatu na nápoje se pokoušel vloupat, ale nevyšlo mu to. Posléze se vloupal do velké výrobní haly, kde vykopl dveře do kanceláře. Z té odcizil notebook, extérní pevný disk, značkové psací potřeby a digitální fotoaparát.

Dalším objektem, odkud kradl, došlo také v nočních hodinách. Tam z otevřené pergoly na pozemku rodinného domu v Tiché ulici odcizil mobilní telefon.

Krádež v Tiché ulici ho nejspíš moc neuspokojila, a tak se vydal touto ulicí o kus dál k jiné nemovitosti. Tam překonal dvoumetrové oplocení na pozemek, kde vnikl do neuzamčené garáže, v níž byla zaparkovaná dvě vozidla. Ta ale nebyla uzamčená, což usnadnilo zloději práci. Odcizil z nich menší finanční hotovost, dálkový ovladač na vrata, dioptrické a sluneční brýle.

Posledním útočištěm byl rodinný dům v rekonstrukci v Plzeňské ulici. Dovnitř se dostal okénkem na toaletu, které bylo otevřené na ventilaci. Odtud odcizil různé druhy nářadí, mechanický psací stroj a balení kávy.

Krádeže nebyly jediným jeho prohřeškem. Ještě se zabýval distribucí drog, marihuany a pervitinu. Nejméně ve čtyřech případech dal zadarmo 29letému známému několik marihuanových cigaret a dále pak nejméně jednou drogu pervitin.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil proti  muži trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání třech trestných činů, a to z pokračujícího přečinu krádeže, pokračujícího přečinu porušování domovní svobody a zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na dva roky až deset let, neboť byl za krádeže, porušování domovní svobody a distribuce drog v posledních třech letech odsouzen.