Koncerty uctí legendární pěvkyni Jarmilu Novotnou

Foto: archiv

Zámecký areál v Litni už počtvrté přivítá závěrečný koncert interpretačních kurzů. Letos připadá na neděli 13. srpna v sále Čechovny, přímo v místě, které obývala pěvkyně Jarmila Novotná s rodinou.

Velmi očekávaný koncert začne v 18 hodin pod vedením špičkové sopranistky Kateřiny Kněžíkové a mezinárodně žádaného basbarytonisty Adama Plachetky. Zúčastní se ho všichni absolventi letošních interpretačních kurzů. Zajímavostí bude účast i jednoho korepetitora, který při koncertu doprovodí své pěvecké kolegyně a kolegy. Hudební zážitek završí autogramiáda s Kateřinou Kněžíkovou a Adamem Plachetkou.

Tradiční liteňské interpretační kurzy letos začnou 9. srpna. Místní zámecký areál se stane domovem mladých pěvkyň a pěvců, stejně jako kdysi Jarmile Novotné. Umělci rozezní místní areál a své úsilí završí závěrečným koncertem.

Frekventanty tentokrát povede zmiňovaní Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka. Specializací bude studium skladeb světového i českého repertoáru a účastníky jako každoročně na klavír doprovodí šéfkorepetitor Národního divadla Zdeněk Klauda.

Koncert v Litni je již nyní vyprodaný. Pár volných míst ještě zbývá na operní gala představení „Pocta Jarmile Novotné“ 25. září v pražském Rudolfinu, který připomene 110. výročí narození české operní divy.

(red)