Koncert mezi stromy obohatí Jiří Stivín

Morana Dobrichovice_brezen 2022 Foto: Tomáš Hejlek

ŘEVNICE – Jednou z prvních akcí, která se v květnu uskuteční v řevnickém Lesním divadle, je tradiční koncert Filharmonie v lese. Proběhne už pošesté, a to v sobotu 27. května v 19 hodin. Veřejná generálka proběhne už od 17 hodin.

Na koncertě vystoupí Pardubická komorní filharmonie pod taktovkou dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Pro letošní ročník se jako sólista představí Jiří Stivín, který předvede své umění na různých  flétnách. Předprodej vstupenek běží na portále goout.net. Níže v článku se můžete podívat na video pozvánku.

A jak se na letošní koncert připravuje dirigent Debashish Chaudhuri? „Orchestr i já se moc těšíme na unikátní prostředí Lesního divadla a skvělé publikum, které je nedílnou součástí celé akce,“ říká umělec, který již nějakou dobu žije v Řevnicích.

Pane dirigente, na co se mohou tentokrát lidé těšit?

Jako v loňském roce i letos uděláme veřejnou generálku, která je určena hlavně pro rodiče s dětmi, pro něž je třeba večerní koncert pozdě. A samozřejmě se těším na letošního sólistu, kterým je skvělý flétnista Jiří Stivín.

Které skladby zahrajete?

Letošní program bude velmi pestrý díky širokému výběru hudebních stylů našeho sólisty. Zahrajeme tak pestrý výběr od baroka až po jazz.

Debashish Chaudhuri Foto: Petra Stehlíková

Hostem letošního ročníku open air koncertu Filharmonie v lese, který se uskuteční 27. května od 19 hodin v řevnickém Lesním divadle, bude multiinstrumentalista Jiří Stivín.

Bude to vaše první návštěva Lesního divadla?

Ano. V Lesním divadle jsem ještě nikdy nebyl. Ale vím, že se tam různé akce konají, jako je třeba Porta. Osobně jsem tam ale nikdy nebyl, jenom okolo projíždím na kole a říkám, si, že se tam chci někdy podívat.

S pardubickými filharmoniky jste už ale hrál…

Několikrát, přímo v Pardubicích jsme spolu dělali Mozarta, Vivaldiho. Už je to ale déle. S panem dirigentem jsme se seznámili tady u Berounky. Vím, že na tomto koncertě hrávají místní. Loni třeba Kateřina Englichová, se kterou jsem také hrál.

Které nástroje posluchačům představíte?

Během koncertu budu hrát na zobcové flétny, moje oblíbené instrumenty, budu hrát i na normální flétnu a ve skladbě Také Five na saxofon. Právě dvě poslední skladby Paula Desmonda a Henriho Klinga jsem aranžoval.

Program koncertu:

  • Pavel Vranický: Symfonie D dur Sinfonia quodlibet
  • Ph. Telemann: Rejouissance ze Suity a moll pro zobcovou flétnu, smyčce a cembalo
  • Vivaldi: Largo z koncertu C dur RV 443 pro flautino, smyčce a cembalo
  • S. Bach: Badinerie ze Suity h moll BWV 1067 pro flétnu, smyčce a cembalo
  • A. Mozart: Andante C dur KV 315 pro flétnu a orchestr
  • Desmond (arr. J. Stivín): Take 5 pro alt saxofon a orchestr
  • Kling (arr. J. Stivín): Zlatá hvězda – Polka pro flautino a orchestr
  • přestávka
  • Rachmaninov: Vocalise, op. 34 č. 14 pro komorní orchestr
  • Schumann: Overture, Scherzo & Finale op. 52