Dračí lodě vyhráli Letovští Sokolíci, NGC Masters a Dračice

Ze závodů Foto: z archivu pořadatele

DOBŘICHOVICE – Letošní 11.ročník dračích lodí v Dobřichovicích proběhl o prvním květnovém víkendu 6. května. Závodilo celkem 17 posádek ve třech kategoriích, v nichž zvítězili Letovští Sokolíci, NGC Masters a Dračice.

Pořadatelé se zpočátku obávali nízké účasti posádek, ale nakonec se jich sešlo celkem sedmnáct. V kategorii junior jeli Letovští Sokolíci, NGC Junioři, Černošická Dráčata, Tygři Černošice a Škola Řevnice, v kategorii ženy Černošické fosilie, Dračice, Řevnické štiky a Hujerovi a konečně v kategorii MIX družstva NGC Masters, Mazela, Makrela, PANFLEX, Letovští Sokolové, Hujerovi a Převážně neškodný DBT. Po tradiční poradě kapitánů se v 11 hodin ozval první startovní výstřel a na trať dlouhou 200 metrů se vydaly první posádky juniorů. Pak následovala rozjížďka žen a mix, a tak to šlo celý den. Bojovalo se urputně o každý centimetr vodní hladiny, až se vytvořily finálové posádky.

Ze závodů Foto: z archivu pořadatele

A jak to dopadlo? V kategorii junior dojely posádky v tomto pořadí: 1. místo Letovští Sokolíci v čase 1:11.470, 2. místo Škola Řevnice v čase 1:12.970 a 3. místo NGC Tygři v čase 1:15.570.

Po juniorech přišly na řadu ženy, kterým se časy v jednotlivých jízdách sčítaly, v tomto pořadí: 1. místo Dračice v čase 3:33.610, 2. místo Černošické fosilie 3:34.020 a 3. místo Řevnické štiky v čase 3:35.380.

Po finále žen došlo na hlavní hřeb celého dne, finále nejsilnější a nejprestižnější kategorie MIX. Posádky dojely v tomto pořadí: 1. místo NGC Masters, 2. místo Letovští Sokolové a 3. místo Makrela.

„Jsme velmi rádi, že se celý sportovní den obešel bez vážných komplikací, a to jak organizačních, tak zdravotních. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se s námi podíleli nemalou měrou na přípravě a stavbě Dragon Boat Arény, konkrétně panu Jindřichovi Vávrovi a panu Janu Hrbkovi, kteří ač již v důchodovém věku, předvedli výkon hodný ročníků podstatně mladších. Dále bychom chtěli poděkovat posádce sanitního vozu ASČR, která se postarala o případné ošetření, kterého opět nebylo mnoho. Poděkovat se sluší i městu Dobřichovice, jehož starosta pan Petr Hampl a tajemník Pavel Mráz byli přímými účastníky letošních závodů. Budeme se těšit na další ročník,“ sdělili za pořadatele Miroslav Ostrýt a František Sirotek.

Ze závodů Foto: z archivu pořadatele