Komunitní centrum Krápníček přivítá děti i dříve narozené

Klubík ve Všeradicích Foto: archiv Krápníčku

VŠERADICE – První březnovou středu zahájilo činnost nové všeradické komunitní centrum Krápníček. Pro zájemce připravilo hned několik prorodinných aktivit, které mohou zaujmout nejen místní obyvatele, ale i sousedy z přilehlého okolí.

„Jsme tři maminky, které se rozhodly udělat něco pro sebe, své děti, a hlavně pro ostatní. Naším cílem je podpora rodin napříč generacemi. Rozvoj dětí, mládeže a seniorů. Plánujeme například školu třetího věku a mnoho dalších aktivit,“ vysvětluje jedna ze zakladatelek Zdeňka Pavlická.

Foto: z archivu Krápníčku

Příchozí se mohli podívat do nově otevřeného Klubíku, připraveného pro děti od narození do pěti let. Odpoledne proběhlo i první zkušební Tvořeníčko, kde děti od šesti let rozvíjejí jemnou motoriku a kreativní dovednosti. „Všichni jsme si to užili. Do budoucna chci připravit další možnosti vyžití, například pravidelný kroužek keramiky,“ říká maminka Zuzana Pouzová.

Krápníček chystá mnoho zajímavých programů. „Budeme moc rádi, když nás začnete sledovat a přijdete se o posledním květnovém víkendu podívat na den otevřených dveří,“ doplňuje maminka Jaroslava Hadžiosmanovič.

Foto: archiv Krápníčku