Komunitní centrum Běleč získalo dotaci na realizaci střechy

Zdroj: archiv Městyse Liteň

LITEŇ – BĚLEČ – Dalších 15 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do dvou tisíc obyvatel za téměř 9,5 milionů korun schválila na svém posledním zasedání Rada Středočeského kraje. Dotaci více než 1,2 milionu korun získalo také komunitní centrum Běleč na realizaci střechy.

Rozhodnutí Rady kraje musí potvrdit ještě zastupitelstvo, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma. Mezi podpořené projekty s největší dotací patří kromě Bělče také rekonstrukce a rozšíření knihovny ve Zbraslavicích (1 412 000 Kč) a některé další projekty.

Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1 000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun. „Finanční situace malých obcí v okamžiku, kdy mají investovat, není jednoduchá. Z tohoto důvodu jsem velice rád, že můžeme z krajského rozpočtu na rozvoj obcí přispívat. Rád bych vyzval obce, které si dosud o příspěvek nepožádaly, aby vhodné projekty určené pro podporu připravovaly. Dotace se poskytuje do výše maximálního podílu 85 procent z celkových uznatelných nákladů projektu. Minimální spoluúčast žadatele je stanovena na 15 procent,“ vysvětlil náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik.

Zdroj: Středočeský kraj