Komise ochutnávala nejlepší výrobky našeho kraje

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Celkem 65 výrobků se uchází o udělení ocenění v devátém ročníku soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje roku 2014“.

Hodnotitelská komise, jejímž členem byl i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, včera jednotlivé výrobky odborně posoudila. Náročné hodnocení si vyzkoušeli i někteří novináři. Jejich výsledky se ale do celkového hodnocení nezapočítávaly – to bylo plně v kompetenci odborné komise.

Své výrobky do sedmi kategorií soutěže přihlásilo celkem jedenáct výrobců ze středních Čech. „Vyzkoušel jsem si, že hodnotící komise má opravdu velmi těžký úkol vybrat ty nejlepší. Občas jsem byl překvapen, jak moc se moje hodnocení liší od ostatních,“ řekl hejtman Petera, který se zúčastnil hodnocení masných výrobků a kvalitu všech výrobků označil jako velmi dobrou. Soutěž má podle něj nejdelší tradici ze všech regionálních ocenění a jde o velmi prestižní ocenění, které pomáhá regionálním firmám v prosazení se na trhu. „Jednáme nyní s řetězci o tom, jak ocenění dále uplatnit. Například tím, že by v prodejnách vznikly koutky kvalitních regionálních potravin,“ dodal Petera.

Každý výrobek, který splní podmínky účasti v soutěži, získá pamětní list „Účastník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014“. Trojici nejlepších Miloš Petera udělí certifikát „Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014“. Ke slavnostnímu vyhlášení dojde koncem března na výstavě Jarní zemědělec 2015 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

(red)