Klára Zbožínková se stala mistryní ČR v běhu přes překážky

Klára Zbožínková Foto: z archivu ASK Dipoli

ČERNOŠICE – Klára Zbožínková z ASK Dipoli v Černošicích získala zlatou medaili na mistrovství České republiky v atletice U20. Napodobila tak první místo z roku 2022, kdy mistrovský titul vyhrála v kategorii dorostenek.

V disciplíně 60 metrů překážek nejprve Klára běžela rozběh, kde díky osobnímu rekordu 8,53 s postoupila do finále. V něm o dvě hodiny později opět zaběhla osobní rekord 8,40 s a získala zlatou medaili. Časem 8,40 s se Klára dostala i do čela celých letošních tabulek.
„Těšíme se na venkovní atletickou sezónu, kde se Klára bude pokoušet o kvalifikaci na mistrovství světa do Peru,“ sdělila manažerka klubu ASK Dipoli Kateřina Siebeltová.

Klára trénuje v Černošicích v ASK Dipoli a podporuje ji Olymp – centrum ministerstva vnitra, SEIKO a ATA GYM Černošice.