Karlštejn letos líčí na turisty

Karlštejn letos líčí na turistyS úbytkem turistů se rozhodla bojovat správa jednoho z nejznámějších českých hradů.

Hrad zahájil turistickou sezonu začátkem února, kdy otevřel o víkendech. Od začátku března už má otevřeno denně mimo pondělí. Otevřen je první okruh, ten druhý přivítá první návštěvníky v květnu.

Cílem je přilákat na hrad letos více turistů než v předchozích letech. Až dosud přitom platilo, že návštěvnost meziročně klesala o sedm procent.

Pomoci k tomu mají nejrůznější akce. S velkým úspěchem se loni setkala hradozámecká noc, na kterou dorazil trojnásobek očekávaného počtu turistů. Hradozámecká noc se odehraje i letos v září a bude ještě rozšířená.

Od července do srpna bude vždy v pátek a v sobotu hradem znít jazzová hudba v rámci jazzových večerů saxofonisty Štěpána Markoviče a jeho hostů.

Populární večerní prohlídky letos doplní také dvě večerní scénické prohlídky s tematikou šlechtických kratochvílí. Budou 6. července a 3. srpna od 19 do 23 hodin.

Hrad si letos připomene i několik významných výročí. První z nich už 20. března – sedmisté výročí korunovace Jana Lucemburského na českého krále. Na ten den se připravuje i koncert Musica Bohemica.

(jm)