Kapela Už jsme doma míří do Černošic

Foto: archiv organizátora

Těšte se. Česká avantgardní rocková kapela přijede k Berounce v pátek 17. ledna. Na svém kontě má přes 3 000 koncertů, zahrála si ve více než 50 zemích světa.

Na české scéně působí už 35 let. Nenechte si ujít koncert skupiny Už jsme doma, o níž hudební kritik Ondřej Bezr napsal: „Už jsme doma jsou jednou z hudebně nejoriginálnějších českých rockových skupin. Jejich osobitost jim už dávno otevřela dveře do celého světa, pravidelně koncertují ve Spojených státech či v Japonsku, o evropských zemích nemluvě.“

O týden později, v pátek 24. ledna, bude pódium patřit Hudbě Praha bandu, který hraje největší hity Jasné páky a Hudby Praha, jako Zákon o zachování energie, Špinavý záda, Cizej chlap, Holka Tonka, Můry, Lunapark. Charakteristický souzvuk kytar bratří Zatloukalů, zakládajících členů skupin Jasná páka a Hudba Praha, doplněný dunivou basovou kytarou Jirky Jelínka, je zárukou původního soundu kapely. Sestavu doplňují bubeník Pavel Skala, frontman Zdeněk Hnyk, jehož hlas můžete znát z vysílání pražského Radia 1, vokalistky Lucie Lu Jandová, Míša Šponar-Fojtová a Jarmila Jamajka Koblicová. Na saxofon hraje Jakub Douda.

Lednovou koncertní šňůru v Club Kině završí maďarská skupina Ék. Jde o hudební stálici budapešťské undergroundové scény, a to již od roku 2014. V únoru se do Černošic chystá například kapela Cimbura & Pohoda.

(pan)