Kam s wifi, abyste měli kvalitní signál

Do vašeho domu přichází internet od poskytovatele buď kabelem, nebo vzduchem přes anténu. Uvnitř většinou funguje vaše domácí síť, do níž se připojuje více (někdy až moc) zařízení: stolní počítače, notebooky, tablety, televize nebo telefony. A k tomu slouží kabely nebo wi-fi sítě. Jak zařídit, aby vše fungovalo podle vašich představ?

Při zprovoznění domácí sítě velmi záleží na tom, jak je připravená, protože její nevhodné řešení značně zhoršuje i ten nejkvalitnější příjem internetu. Obecně platí, že každý prostor potřebuje své vlastní zpracování domácí sítě, pro něž lze použít kabely a nejrůznější wi-fi routery. Nejdůležitější je umístit wi-fi router tak, aby pokrytí signálem bylo co nejkvalitnější.

Ideální je situovat ho do centrální části domu nebo bytu, zkrátka tam, kde nejčastěji obýváte. Neměl by být příliš blízko stěn, oken a jiných překážek, ale zároveň by měl být nadosah nejpoužívanějších zařízení. Pozor na železobetonové stropy, wi-fi signál mohou značně zhoršovat.

Není vhodné dát wi-fi do kuchyně či garáže, kde může signál rušit mikrovlnná trouba, jiné elektronické zařízení nebo kovové součástky. Čím větší byt nebo dům, tím důkladněji je nutné umístění a počet wi-fi promyslet.

Potřebujete radu? Stačí si nechat zkontrolovat domácí síť a místo dlouhodobých výdajů za navýšení rychlosti ušetřit jednorázovou investicí do kvalitního routeru. Naši technici vám poradí nejen s vhodnou wi-fi, ale i s jejím umístěním, případně rozhodnutím, kde by byl lepší kabel. A naslouchat technikům se určitě vyplatí.

NAJDEME ŘEŠENÍ PRO KAŽDÉHO.
VOLEJTE 277 001 111, pište na info@dobnet.cz.
DOBNET.CZ