Tip pro vás: Oáza klidu s nádechem historie

Přímo v srdci Řevnic se nachází Boutique Hotel Corso, který obdivují místní i návštěvníci z jiných koutů naší republiky. Jeden z nejstarších domů na náměstí totiž před několika lety prošel citlivou rekonstrukcí pod taktovkou architekta Stana Kožucha, jenž propojil staré a nové se zachováním většiny původních prvků.

Vytvořil 11 pokojů, z nichž 5 je v nové části hotelu a 6 v původní historické budově inspirované dějinami Řevnic a příběhy místních osobností. Každý je osobitý, každý chcete vidět a minimálně v jednom strávit delší čas.

Pokud se vám líbí dřevo, zamilujete si podkrovní apartmán Marie se zachovaným krovem a závěsnou houpačkou, inspirovaný známou řevnickou rodačkou Marií Janků-Sandtnerovou. Původním povoláním učitelka se stala propagátorkou zdravé výživy, aby nakonec proslula jako autorka kuchařek, bez nichž se ve 20. století neobešla žádná hospodyně.

Genius loci na vás dýchne ve druhém podkrovním apartmánu podle další významné řevnické osobnosti: Ignáta Herrmanna, populárního spisovatele 19. století, jehož knihy se vydávají dodnes. Mnohé z jeho povídek vyšly cizojazyčně a podle řady z nich byly natočeny filmy. Byl také členem Akademie věd a umění.

Místnost s nádherně vyřezávaným čelem postele i odhalenou zdí na vás čeká v pokoji připomínajícím tanečnici a choreografku Anku Čekanovou, jejíž otec se podílel na založení řevnického Lesního divadla. S velkým úspěchem v něm vystoupila v roli Salome, hostovala v Národním divadle, byla členkou spolku Devětsil a založila věhlasnou taneční skupinu.


Pokoj Eduard s vestavěnou prosklenou koupelnou vás přivede k příběhu významného architekta Eduarda Sochora, podle jehož návrhu byla přestavěna například Sarkandrova kaple v Olomouci a romanticky upraven hrad Kokořín. Po přestěhování do Řevnic projektoval vily, hrobky i faru. Zpracoval také projekt rekonstrukce místního kostela sv. Mořice a působil v zastupitelstvu.


Další prostor má koupelnu schovanou ve skříni a nese jméno Antonína Hřebíka, posledního svobodně zvoleného starosty Československé obce sokolské a dlouholetého starosty středí našeho sokolstva v zahraničí.

Poslední, spíše menší pokoj, ale se snad nejhezčí koupelnou s vanou a obrovským zrcadlem, upomíná na významného českého fotografa Ladislava Sitenského. Jeho nejznámější snímky pocházejí z dob druhé světové války, kdy zachytil život českých letců ve Velké Británii.

  • Přijďte si dokonale odpočinout. Snít.
  • S milovanou polovičkou, rodinou, přáteli či kolegy.
  • Oslavte u nás zásnuby, svatbu nebo prožijte jinou událost.

Boutique Hotel Corso
náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 2, Řevnice
tel.: 702 234 952
recepce@corsorevnice.cz
boutiquehotelcorso.cz
Sledujte nás: fb, instagram