Kadetky ve volejbalu

Kadetky ve volejbaluK zápasům sedmého kola krajského přeboru kadetek přijely do Dobřichovic volejbalistky z obou konců tabulky, z Mladé Boleslavi a Nymburka.

První zmiňované zatím procházejí soutěží bez prohry, druhé naopak bez výhry. Domácí děvčata tak měla jasný úkol: zdolat čistě a rychle outsidera soutěže a pokusit se urvat favoritovi co nejvíce bodů (soutěž se boduje italským bodováním). Přestože Dobřichovice disponovaly jen sedmi hráčkami včetně libera, dokázaly postavit silný a kompaktní tým. To se projevilo v prvním zápasu, kdy dívky převálcovaly soupeře sice nijak zvlášť pohlednou, ale funkční hrou.

Z kurtu tak mohly odejít v rekordně krátkém čase po výhře 3:0 (19,16, 6). Do druhého zápasu proti Mladé Boleslavi proto nastoupily sebevědomě a díky tvrdé práci nahrávačky Halounkové v útočné součinnosti hlavně s blokařkami Dvořákovou a Vrabcovou získaly ve dvou obtížných, ale dobře zvládnutých koncovkách náskok dvou setů. V této chvíli ale soupeřky dokázaly, proč patří do čela soutěže, a těžkou situaci vyřešily trpělivostí a disciplinovanou hrou, kterou od té chvíle domácí postrádaly. Také možná kvůli zbytečnému respektu z lídra skončil zápas prohrou 3:2 (-22, -24, 13, 16, 9).

Přesto si děvčata vysloužila pochvalu trenérské dvojice Fleischmann/Stehno za kvalitní hru a zisk čtyř bodů, což je posunulo na čtvrté místo tabulky. Odměnou jim tak mohl být čtyřdenní pobyt v Bedřichově v Jizerských horách, kde celý tým kadetek doplněný několika mladšími hráčkami podstoupil zimní běžkařské soustředění. Náplní tréninkových jednotek byl dopolední výjezd a odpolední výcvik techniky v režii paní Hrdouškové. Večerní program obsahoval regeneraci v sauně, přednášku místního horolezce o jeho himálajském treku, společné procházky nebo videoanalýzu posledního dvojzápasu. Oba trenéry potěšilo nasazení všech zúčastněných, jak zkušených běžkařek, tak začátečnic, a především chuť udělat z tohoto podniku tradici. Další zápas čeká volejbalistky 10. 2. 2013 v Mladé Boleslavi. Díky tvrdému přístupu trenéra Ondry Fleischmanna při tréninku se může tým volejbalistek pochlubit stále dokonalejší a zajímavější hrou.

Jaromír Horáček