Ještě pár slov ke geocachingu

Ještě pár slov ke geocachinguGeocaching patří ke sportům vedoucím k poznávání míst, která by člověk třeba i každý den míjel a nenapadlo by ho se na nich zastavit.

Nebo lokalit, jež leží stranou všech cest a přitom stojí za poznání a prozkoumání. Navíc s odměnou za ušlé nebo ujeté kilometry a úspěšné pátrání, a tou je právě krabička s pokladem. Je to málo?

Slovníček pojmů:
Geocaching – hra pro malé i velké, spočívá v ukrytí a hledání krabičky s pokladem, do níž se úspěšný hledač zapíše, poté vymění, případně obohatí obsah pokladu a jde hledat o kešku dál.

Cache, česky keška – ukrytá, převážně plastová schránka (z angl. „cache“ – úkryt, vyslovuje se „keš“), má různé varianty velikostí, a jak se dočtete v textu, existuje několik typů kešek.

Geocacher – lovec pokladů, kešek, který má v ruce či v kapse mapu, GPS, někdy i kompas, tužku, občas i geomince či travel bug (brouka cestovatele) a v hlavě cíl objevit podle souřadnic poklad.

Mudla – nezasvěcenec do hry, ten, kdo geocachingu nerozumí nebo o něm vůbec neví, výraz převzatý z příběhů Harryho Pottera.