Jeden svět se zkrátí a přesune do Zámečku

Foto: archiv festivalu

Festival Jeden svět, který měly hostit Řevnice jako nejmenší město v republice v první půlce března, se k Berounce přece jen dostane. Ve zkrácené podobě na konci července.

„Koronavirus nám bohužel překazil plány. Rychle rozjetý vlak festivalu musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zastavit. Po uvolnění opatření se jej snažíme zase rozjet,“ uvedla řevnická organizátorka a místostarostka Alice Čermáková s tím, že se rozhodli uspořádat jeho zkrácenou formu.

Namísto třídenního dokumentárního maratonu půjde o dvoudenní akci, a to ve čtvrtek 23. a v sobotu 25. července. Čtvrteční zahájení v kině zajistí film Sea Watch 3. V sobotu festival pokračuje v Zámečku, kde diváci uvidí Válku umění, Autoportrét, Psí lásku a Honeyland.

„Snažíme se opět zajistit kvalitní hosty, určitě přijede zábavná a svérázná musherka Jana Henychová. Honeyland s dvěma nominacemi na Oscara promítneme v prostoru za Zámečkem formou letního kina. Účast přislíbil alternativní divoký včelař Václav Smolík,“ doplnila Čermáková. Podrobné informace budou zveřejněny na facebookové stránce Jeden svět Řevnice a webu města.

(pan)