Hravě a zdravě vytáhne lidi do ulic již příští víkend

hrave_a_zdraveV sobotu 5. září ve 13 hodin odstartuje na řevnickém náměstí Krále Jiřího z Poděbrad první ročník rodinného festivalu Hravě a zdravě.

Organizátory novodobé akce jsou občanské sdružení Náruč a rodinné centrum Leťánek. Daly příležitost rozpohybovat novou tradici všem organizacím, působícím na území Řevnic, místním podnikatelům a provozovatelům služeb. Návštěvníci je poznají podle loga, kterým bude označena jejich provozovna. Akci podpořilo a také se aktivně zapojilo město Řevnice.

Hlavní program festivalu vypukne v sobotu 5. září ve 13 hodin na náměstí. Vystoupí sboristé, tanečníci a sportovci. Součástí bude také rodinná hra s 12 stanovišti. Na každém z nich proběhne vlastní program místního spolku, kroužku nebo sdružení. Celá „trasa“ zabere asi tři hodiny. Návštěvník si ale zvolí takový počet zastavení, na jaký bude mít chuť a náladu. A kdykoli se může vrátit na náměstí, kde se kromě atraktivního kulturně-zábavného programu uskuteční i trh s produkty převážně lokálních výrobců nebo místních obyvatel, kteří se rozhodnou něco vyrobit, uvařit či upéct.

Absolutním propojovacím prvkem bude pro každého jednotlivce či rodinu výzva o „pokus o zapsání do řevnické kroniky”. Každý, kdo na festival přijde a přinese štrúdl, bude odměněn poukázkou na kávu do kavárny Modrý domeček. Všechny záviny se pak společně spojí s cílem vytvořit nejdelší řevnický štrúdl a požádat o zápis do řevnické kroniky. Zlatým hřebem celého odpoledne se stane koncert kapely The Tap Tap pořádaný v řevnickém Lesním divadle.

(red)