Hrad Loket, kolonáda a spousta kolejí

Hrad Loket, kolonáda a spousta kolejíV lednu většinou jezdíme lyžovat na hory, někdo uteče zimě do exotických krajin nebo raději ani nevystrkuje nos z teple vytopeného domova.

Nabízím vám výlet do Karlovarského kraje. Stihnete vše – kolonádu, podívat se na Loket nebo i na filmový festival. Že vám tady něco nehraje?

Další část unikátního modelu České republiky otevřena
Máte pravdu. Ve skutečnosti byste samozřejmě vše, co vám tu nabízím, najednou vidět nemohli. Ale v Království železnic, kde je všechno zmenšeno a vystaveno v jednom areálu dohromady, to možné je.  Království železnic se rozrostlo o dalších 51 m². Přibylo 125 staveb, více než 1150 nejrůznějších figurek a 120 metrů kolejí, na nichž se prohání devět zbrusu nových vlakových souprav.

Trať, která vede z Ústeckého kraje, je prodloužena přes Ervěnický viadukt do stanic Karlovy Vary horní nádraží, Mariánské Lázně a dále až do nákladového nádraží, které ale je již v Plzni.

Filmový festival
Můžete si pěkně prohlédnout účastníky Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Model nabízí hotel Thermal a jeho autentickou výzdobu v době festivalového dění. V centru města uvidíte stovky návštěvníků, vítání filmových hvězd a televizní štáby, „pouťové veselí“ v okolí hotelu, stánky, atrakce a samozřejmě i legendu tohoto festivalu Jiřího Bartošku.

Nová technologie
Absolutní novinkou na kolejišti Karlovarského kraje je použití IR řízení pohyblivých vozidel. Vozidla tak nejen zastavují na červenou a dávají si přednost na křižovatkách jako doposud, ale díky nové technologii je umožněno také řízení jejich odstupu, zpomalování, odbočování nebo přednost při výjezdu autobusu ze zastávky. Všechna vozidla mají také plně funkční brzdová světla a blinkry.

Karlovarský kraj v číslech:
Znázorněná plocha –  51 m²
Délka kolejí – 120 metrů
Počet statických aut – 100
Počet jezdících aut – 11
Počet vlakových souprav – 9
Počet staveb – 125
Plocha zalesnění – 3,5 m²
Počet figurek – 1150
Počet stromků – 1580

Šípův model Prahy
Byla jedna malá holčička a měla skvělého, hlavně šikovného dědečka. Ten pro svoji vnučku vyráběl z lepenkového papíru domy, ulice a chrámy rodného města. Vzorem mu byl Langweilův model Prahy.
Třicet let byl tento unikát ukryt před zraky veřejnosti. Nyní mohou návštěvníci obdivovat celkem 3220 domů, 20 kostelů, 9 synagog a 5 věží pražského historického jádra z papíru, jak je vyrobil pan Rudolf Šíp. Činil tak dvanáct let, od roku 1965 až do své smrti. Model je obdivuhodný a stojí za to ho vidět!

Otevírací doba
Království železnic je návštěvníkům otevřeno každý den včetně státních svátků ve standardní otevírací době.

Standardní otevírací doba expozice
Pondělí 9:00-19:00
Úterý 9:00-19:00
Středa 9:00-19:00
Čtvrtek 9:00-21:00
Pátek 9:00-19:00
Sobota 9:00-21:00
Neděle 9:00-19:00

Proč: zábava pro děti i dospělé
Jak tam: 150 metrů od metra Anděl
Kdy: dle otevírací doby
Na jak dlouho: jak vás to bude bavit
Kam: Stroupežnického 23, Praha 5
Info: www.kralovstvi-zeleznic.cz 

(lk)