Houkačky přilákaly čtyři tisícovky dětí

Foto: archiv organizátorů

DOBŘICHOVICE – První ročník festivalu Houkačky, který se uskutečnil v sobotu 25. května v Dobřichovicích, přilákal velké množství návštěvníků. Festivalem prošlo kolem šesti tisíc lidí, z toho skoro čtyři tisícovky dětí. Dá se tedy říci, že se jednalo o akci, která co do návštěvnosti patří v údolí Dolní Berounky mezi historicky nejúspěšnější.

„Houkačky lze hodnotit jako velice úspěšné i přesto, že předpověď počasí nevypadala příznivě, konalo se mistrovství světa v hokeji a v okolí probíhaly další akce. Již v 10 hodin byla u pokladen fronta čítající několik desítek metrů, která narůstala s každým přijíždějícím vlakem. Lidé přijížděli nejen z Prahy, ale i z míst vzdálených více než sto kilometrů,“ sdělili organizátoři Houkaček.

Aktivit, kterých se mohly děti v rámci prezentací IZS, neziskových organizací, ale i komerčních subjektů zúčastnit, bylo opravdu hodně. Zaujaly je nejen dynamické ukázky Cizinecké policie, psovodů PČR či Městské policie Prahy 1 a jejího jezdeckého oddílu, ale i přehlídka speciální techniky a hlavně výsadek z vrtulníku Armády ČR. Nicméně na nezájem si nemohli stěžovat ani organizace zabývající se například psychologickou pomocí dětem nebo prezentační stan Ústavu pro péči o matku a dítě – neonatologie z pražského Podolí, který byl permanentně v obležení návštěvníků. Na Houkačkách si toto oddělení Podolské porodnice odbylo svou premiéru v rámci představení široké veřejnosti.

Spokojeni tedy byli nejen návštěvníci, ale také účastníci, které zájem dětí velice příjemně překvapil. Všichni účastníci také rádi přislíbili účast na dalším ročníku. Velké díky patří městu Dobřichovice za finanční i nefinanční podporu, Fondu hejtmanky Středočeského kraje a dalším subjektům včetně Sboru dobrovolných hasičů Dobřichovice v čele s velitelem Martinem Jurkovcem, kteří pomohli akci realizovat.

Fotky pořídili organizátoři Houkaček 2024.