Hokejisté vybojovali historický titul v krajské lize

SK Černošice, vítěz krajské ligy 2017/2018. Foto: archiv klubu

Dokázali to. Černošičtí hokejisté poprvé vystoupali až na trůn pro krále krajské ligy. Na cestě za historickým titulem je nezastavil ani Benešov, finálovou sérii ukončili po dvou zápasech.

V prvním kole vyřazovací části dvakrát odvraceli konec sezony. Stačilo, aby na svém ledě, případně v následném rozhodujícím utkání série v Rakovníku, prohráli a bylo po všem. Hokejisté Černošic se ovšem s nelehkou situací dokázali popasovat a postoupit do semifinále. V něm jim proti nováčkovi z Čáslavi stačily dva zápasy, aby po dvou letech zase poznali, jaké to je zahrát si o krajský titul.

Na mužstvo kouče Luďka Záhorského nečekal vůbec jednoduchý soupeř. Benešov skončil v tabulce základní části druhý jen o bod za lídrem z Mělníka. V play off si poté poradil jak s „béčkem“ extraligové Mladé Boleslavi, tak i se Slaným. Vzhledem k lepšímu postavení po základní části začala finálová série právě na benešovském zimním stadionu.

O osudu prvního duelu rozhodla druhá třetina a pasáž od 26. do 27. minuty, během které hostující Černošice vstřelily zásluhou Lokosta, Jobeka a Krudence hned tři góly a rázem vedly 4:0. Do šatny nakonec zamířili s vedením 6:1 v zádech. Domácí Lev dokázal v závěrečné dvacetiminutovce dvěma trefami skóre jen kosmeticky upravit.V domácím utkání Černošice přestřílely Benešov 6:5. Foto: SK Černošice

Černošičtí měli před domácím utkáním jasno – pokud vyhrají, mohou slavit. Domácí sice prohrávali, ale skóre dokázali otočit a po dvou třetinách vedli 4:2. Když pak v 53. minutě zvyšoval Staněk už na 6:2, zdálo se, že je hotovo. Ale nebylo. Benešov třemi brankami v rozmezí necelých dvou minut snížil na rozdíl jediné trefy a závěr sliboval drama. Černošice ale hubený náskok uhájily až do závěrečné sirény a ponořily se do zasloužených mistrovských oslav. První titul je první titul.

V následujících dnech přineseme na našem zpravodajském webu rozhovor s trenérem Černošic Luďkem Záhorským.