Hlavní hvězdou Skalecké pouti bude Janek Ledecký

Skalka Foto: Petra Stehlíková

MNÍŠEK POD BRDY – Tradiční Skalecká pouť v Mníšku pod Brdy se blíží. V sobotu 23. a v neděli 24. července ožijí Mníšek i nedaleký vrch Skalka nejvýznamnější kulturní a společenskou akcí regionu. Naplánovány jsou koncerty pod širým nebem, oblíbené pouťové atrakce a trh plný dobrého jídla a pití.

Letošní hvězdou bude zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký. Fanoušky bigbítu potěší legendární kapela KEKS. Original Vintage Orchestra zase zahraje moderní hity ve swingovém provedení. O sobotní finále se postará excentrická Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca. Na programu pouti je i tradiční Neckyáda, divadlo nebo vystoupení skupiny scénického šermu ARTUS THOR. Seniorům zase zahraje na farní zahradě Rožmitálská Venkovanka. Skaleckou pouť zakončí koncert barokní hudby v kostele svatého Václava.

Skalecká pouť má tradičně také duchovní rozměr, a proto je sobota věnována pobožnostem a procesí na vrch Skalku, kde bude probíhat slavnostní Mše svatá celebrovaná P. Jaroslavem Jáchymem Šimkem, premonstrátem ze Želivského kláštera. Procesí bude z mníšeckého kostela svatého Václava doprovázet soubor historické hudby Ritornello. Vstup na kulturní program je pro všechny zdarma.