Hlásnou Třebaň a Všenory brzy propojí autobus číslo 672

Zdroj: archiv obce Všenory

VŠENORY, HLÁSNÁ TŘEBAŇ – Nová autobusová linka by měla už brzy začít jezdit z Hlásné Třebaně do Všenor. Bude mít číslo 672 a zastavovat bude na Rovině, v Letech i v Dobřichovicích. Trasa by měla být zprovozněna pravděpodobně v červnu.

V současné době se připravuje přesná trasa autobusu ve Všenorech, nedávno proběhlo místní šetření, při němž se zjišťovala možnost otáčení a průjezd menším autobusem na několika místech v obci. Autobus pro 29 cestujících má šířku 2,75 metrů a délku 7,8 metrů a podle šetření se autobus na návsi otočí bez problémů.

Podle předpisů autobus nesmí couvat s cestujícími, jediná možnost je tak prověřit na Návsi poloměr otáčení, zda bude zdejší prostor dostatečný. Máme jedinečnou možnost po desítkách let tuto linku znovu zavést. Provoz linky je plánován osmkrát za den od pondělí do pátku. Zastávka by mohla být na místě bývalých kontejnerů (dnes je tam lavička) nebo podél statku v pravé části Návsi,“ uvedl všenorský starosta Roman Štěrba. Přesná trasa ve Všenorech ještě není stanovena.

V Hlásné Třebani vznikne u zdejší kapličky nová autobusová zastávka, na jejíž výstavbu obec vyčlenila 500 tisíc korun. U kapličky se budou minibusy také otáčet.

Spojení Hlásné Třebaně s Všenory bude velkým přínosem a úlevou pro mnoho místních obyvatel. Využívat ho budou nejen děti, které dojíždějí do škol do sousedních obcí, ale také pro všechny, kteří nemají auto a potřebují se dopravit například k lékaři nebo na nákupy.