HASOFEST nabídne pestrou paletu soutěží, ukázek i hudby

Foto: z archivu SDH

HLÁSNÁ TŘEBAŇ – Blíží se Hasofest, největší společenská událost dobrovolných hasičů z Hlásné Třebaně. Letos se koná v sobotu 12. srpna u Berounky v Hlásné Třebani.

Jeden z neochvějných pilířů prázdninových událostí v regionu má stále elán a nové ambice. Pořadatelé z Hlásné Třebaně zvou na vystoupení kapely JAKSI TAKSI, prezentaci hasičské techniky a pohodové prostředí „dole u Berounky“. V podstatě nelze nabídnout lepší mix zábavy na této rodinné události.

Pozvánku přijalo více než 10 záchranných sborů, které představí výzbroj od historické až po nejmodernější přírůstky na straně profesionálů. Cílem festivalu bylo vždy především pobavení dětí a propagace činnosti (dobrovolných) hasičů, a právě to tvoří spolu s krásným areálem a profesionální organizací současné podobě festivalu renomé. Tematické dětské soutěže od 14 hodin, tvořivou dílnu a představení kouzelníka Cucína doplní projížďky po Berounce a třeba jedna z největších skákacích skluzavek v celé republice. Akce potěší i skutečné hasičské nadšence, program prezentující techniku se nově zaměřuje na kontrasty výjimečných strojů z blízkého okolí a několik dynamických ukázek.

Foto: z archivu SDH

Areál se pro návštěvníky otevře již před 10. hodinou dopoledne, kdy startuje běžecký závod HASOBĚH s trasami rozličných výkonnostních kategorií pro hobby sportovce. Detaily o programu sdílí pořádající sbor na sociálních sítích. Stravte zážitky nabitý den v zahradě u vody, občerstvěte se ve foodtrucku a stáncích hasičů a v noci tancujte v rytmu čtyř skvělých hudebních kapel!