Hasiči odstranili nebezpečné stromy na naučné stezce

RADOTÍN – Naučná stezka Radotín je připravena na další turistickou sezónu. V uplynulých týdnech se totiž uskutečnila její kontrola, na níž spolupracovali místní technické služby a profesionální hasiči z Radotína.

Ti si tak v rámci výcviku vyzkoušeli práci s motorovou pilou a odstranili nebezpečné a větrem vyvrácené stromy, které ohrožovaly bezpečnost turistů.

Naučná stezka Radotín zavede turisty do nejhezčích míst v nejbližším okolí, včetně nejvýchodnější části Chráněné krajinné oblasti Český kras a západní části Přírodního parku Radotínsko-Chuchelský háj. Jedenáct kilometrů dlouhá trasa vede v těsné blízkosti maloplošných chráněných území Klapice, Černé rokle, Orthocerový lůmek, Radotínské skály a Slavičí údolí. Její součástí jsou i dvě ostřejší stoupání na Klapici a pod Lochkovským mostem. Celkové převýšení je 330 metrů.

Na stezce je celkem 18 informačních tabulí o dávné historii tohoto území, o Radotínu, jeho rozvoji, o zajímavých přírodních lokalitách, ale také o současnosti a plánované budoucnosti. Stezka je ideální pro celodenní rodinný výlet, proto na ní najdete i dva turistické přístřešky s posezením. Vstup s kočárkem ovšem výrazně nedoporučujeme.

Naučnou stezku Radotín připravila Městská část Praha 16 v roce 2022. Na přípravě informačních tabulí zastávek 6, 7, 14 a 15 se podíleli odborní pracovníci Správy CHKO Český kras a Magistrátu hlavního města Prahy.