Halloween se bude slavit i u Berounky

Foto: Petra Stehlíková

BĚLEČ – Původně keltský lidový svátek nazvaný Halloween, který se slaví 31. října většinou v anglicky mluvících zemích, se bude slavit i u Berounky. Na své si přijdou třeba v Bělči, Podbrdech nebo v Černošicích.

Halloween párty chystají v Bělči, v tamním komunitním centru, uskuteční se v sobotu 28. října od 15 hodin. Připraveny jsou soutěže o nejlepší masku, o nejstrašidelnější jídlo, děti se mohou těšit na podzimní vyrábění. Organizátoři plánují i netradiční bojovku pro dospělé, během které budou strašit děti své rodiče.

V černošickém rodinném centru Mraveniště budou slavit Halloween v pátek 27. října od 9 do 11 hodin. Lampionový průvod s halloweenskou oslavou se bude konat i v Podbrdech, a to 29. října.

Halloween se bude slavit 31. října také v berounském Muzeu Českého krasu. Dopoledne je určeno pro školy, od 13 do 18 hodin pak na všechny další zájemce čeká strašidelná trasa plná úkolů a po jejich splnění v cíli odměna! Akci pořádá DDM Beroun ve spolupráci s Muzeem Českého krasu, vstupné je 50 korun za dítě.